Anunț cu privire la depozitarea deșeurilor!

În atenția cetățenilor din comuna Viișoara!

Având în vedere că au fost desființate microrampele dedicate colectării deșeurilor vegetale din Municipiul Câmpia Tuzrii, unde – în mod ilegal – anumiți cetățeni depozitau și deșeuri provenite din construcții, am sesizat o tendință de a depozita astfel de deșeuri pe malul Arieșului.

Primăria Comunei Viișoara vă informează că depozitarea gunoaielor pe malul Arieșului este INTERZISĂ!

Pentru debarasarea acestor deșeuri se contactează firma de salubritate, respectiv SUPERCOM, care se va ocupa contracost de acestea.

Reamintim cetățenilor din comuna Viișoara programul de ridicare a deșeurilor:

Deșeuri reziduale

VINERI – URCA

SÂMBĂTĂ – VIIȘOARA

Deșeuri reciclabile

tot a doua zi de joi din lună

( de exemplu în luna iunie s-a ridicat în data de 10 și în data de 24 )

Fiecare casă trebuie să primească doi saci pentru a putea colecta selectiv! Dacă nu îi primiți sau întâmpinați alte probleme, puneți să apelați la spijinul Primăriei la următorul număr de telefon: 0️⃣2️⃣6️⃣4️⃣3️⃣2️⃣7️⃣6️⃣5️⃣0️⃣

Mai jos aveți un ghid pentru a putea colecta selectiv corespunzător!